Příběh odehrávající se na Novém Zélandu v roce 1900 v malém městečku na úpatí nebezpečné sopky a v sousedství rezervace domorodých Maorů.Hlavním motivem je záměr Sira Charlese Pembertona postavit na území Maorů lázeňské sanatorium. Další linií příběhu je postupně vznikající přátelství mezi Sarah Jane (vnučkou Sira Charlese) a Tomem (synem majitele hotelu, kde Sir Charles bydlí). Hlavní postavy příběhu:Tom,Sarah Jane,Te Purinuji,sir Charles Pemberton,Hema, Miss Proctor,Doomy Dwyer,Gilfillan,Elizabeth Gregory,Sid,Christopher Bain,James Gregory,Emily Gregory, Davie,Kiri,Mabel Dwyer


1.díl - Tom
 V prvním díle se seznamujeme především s Tomem a jeho partou.Sir Charles Pemberton a jeho vnučka Sarah Jane přijíždí na Nový Zéland.První setkání Toma se Sarah Jane nedopadne dobře.Sarah Jane řekne Tomovi o zvláštním Maorovi,který pomohl zachránit jejich vlak před neštěstím.Pak ho zahlédne ve městě a od Toma se dozví,že se jmenuje Te Pourinui.

2.díl - Slečinka
Sarah Jane se seznamuje s přírodními krásami v okolí hotelu.Tom zjistí,že Doomy Dwyer pravděpodobně nelegálně vyrábí grog.V noci má Sarah Jane
zlý sen,ve kterém vidí hořet maorskou vesnici.

3.díl - Starosti
 V městečku probíhá nábor dobrovolníků do války v jižní Africe.Chlapci se snaží dokázat,že Doomy Dwyer dováží ječmen a vyrábí z něj nelegálně alkohol.Sarah Jane jim však jejich plán překazí.

 4.díl - Taniwha
Sir Charles našel vhodné místo pro své lázeňské sanatorium,to však leží na maorské půdě.Tomova parta se snaží Sira Charlese a jeho vnučku vystrašit,chtějí,aby odjeli.Nejsou úspěšní.Jedině vychovatelka,která nemá tak silné nervy od Pembertonů odchází.

5.díl - Usmíření
Půda,na které chce Sir Charles stavět je pro Maory svatá (tabu).Sarah Jane je vzata do Tomovy party,a aby dokázala,že je statečná,musí navštívit v noci starou Maorskou vesnici.

6.díl - Setkání
Obchody Doomyho Dwyera jsou vždy podezřelé,tentokrát chce prodat půdu Siru Charlesovi.Tomova parta věří,že Doomy má nelegální výrobnu destilátů a nakonec objeví jeho zásobárnu pití.

7.díl - Jeskyně
Tom,Davie a Sarah Jane objevili ve svaté Maorské pohřební jeskyni destilační přístroj na výrobu illegálního grogu.Sir Charles kupuje Maorskou půdu.Začnou se dít podivné věci.

8.díl - Černá Magie
Když Doomy Dwyer zjistí,že ho lidé podezírají,zkolabuje a v noci odejde pryč.Zemřel?Tom vidí,jak Sid kope někomu hrob.

9.díl - Strašidlo
Na pozemku,kde má stát sanatorium,začínají zeměměřičské práce.Vytyčené kolíky však v noci někdo vytahá ze země.Hlavním podezřelým je skupina Maorů,která se potlouká v okolí.Sir Charles se rozhodne v noci na pozemku hlídkovat.

10.díl - Hrdinové
Proč se zvýšila hladina jezera?Viděla Sarah Jane opravdu maorskou válečnou kanoi?

11.díl - Mafeking
V městečku se oslavuje konec války v jižní Africe.Panuje nesnesitelné vedro.Zdravotní stav Sira Charlese se najednou prudce zhorší.Vybuchne sopka.

12.díl - Evakuace
V nastalém zmatku způsobeném běsnící sopkou si Tom uvědomí,že mezi vystrašenými obyvateli městečka není Sarah Jane.Sir Charles vrátí půdu Maorům.Uvědomí si,že celou dobu jednal nesprávně a že je lepší nezasahovat do neprobádaného původního teritoria Maorů.

13.díl - Rozloučení
Městečko zasypané popelem se jen pomalu vrací k normálnímu životu.Sir Charles odjíždí s vnučkou Sarah Jane zpět do Anglie.
08.04.2008 21:09:51
mibara
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one